Nevşehir; büyük üstat Hacı Bektaş-ı Veli Hz. Gibi büyük bir insana yurt olmuş ve yaşadığı bölgeye Hacıbektaş adını vermiştir. ‘Kör de bilir Avanos’un yolunu, çanak çömlek kırığından bellidir.’ diyerek mısralara döken Seyrani ’ye bile ilham veren Avanos, en küçüğünden en büyüğüne herkes çömlek yapmakta ustadır. Büyük yeraltı şehirlerine ev sahipliği yapan Kaymaklı ve Derinkuyu ilçeleri de bunlarla yetinmeyip, profesyonel çiftçilik yetenekleri ile patatesi de ünlü etmeyi başarmıştır. Cemalim türküleri ile dillere düşmüştür Ürgüp. Doğal sıcak kaynak suyu ile ünlü Kozaklı ve mantar kayası ile ünlü Gülşehir… ve daha niceleri. Saymakla bitmez birçok güzelliğe sahiptir.

Bunların dışında öyle bir manzarası vardır ki o işte takdire şayandır. Buralara gelip de resim çekinmemek sonradan pişman olacağınız şeylerden birisidir. Çünkü resminizi o kadar güzel tamamlar ki sanki bir bütünmüş edası verir. Nevşehir’de çekindiğiniz resimler gibi fotoğraf stüdyoları da çok profesyonel ve başarılıdır. Nevşehir, resim çekinmek için geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yüzden fotoğrafçılarımız da stüdyolarını ve kendilerini geliştirmişlerdir. Düğün resimleri, nişan resimleri, kına resimleri ve videoları gibi birçok önemli anlarınızın resimlerini çeker ve kayıt altına alırlar. Manzaranın güzelliğini kaybetmemesi için kullandıkları makineler de hem çok kaliteli hem de profesyonel cihazlardır.

Nevşehir’in birçok yeri ve yaptığı bazı yiyecekler meşhurdur. Mesela pekmez, tarhana, köftür en önemli yiyecek kaynaklarıdır. Kuru fasulye, ceviz, kuru üzüm gibi kurutulmuş ürünler de Nevşehir’in ilgi çeken gıdalarından birkaçıdır. Nevşehir’e geldiğiniz zaman birçok yöresel lezzetle karşılaşırsınız. Tabi ki testi diyarı olduğu gibi testi kebabı da olmazsa olmazlarımızdandır. Her şeyi bir başka güzel olan bu diyarda vakit geçirmekten zevk alacağınızdan eminim.

Nevşehir Fotoğraf Stüdyoları

Nevşehir’de fotoğraf stüdyoları her geçen gün kendilerini geliştirmekte ve değerlerine değer katmaktalar. Bu zengin çerçeveli bölgede kendini geliştirmek daha da kolaylaşmaktadır. Resim çekmek göründüğü kadar kolay bir şey değildir. Herkes resim çeker ama resmin estetik açılarını görmek biraz zordur. Aynı zamanda daha güzel görünümlere kavuşturmak resimdeki ince ayrıntıları temizlemek de profesyonellerin yapacağı işlerdir. Bu yüzden fotoğraf stüdyoları bizler için bu ve bunun gibi bütün hizmetleri vermekteler. Siz de Nevşehir’e bir kere gelin, bütün bu anlattığım yerleri görün, hem hizmetlerden faydalanın hem de gezintinin tadını çıkarın.